„Velká Morava tehdy a dnes“

Vydejte se po stopách sv. Cyrila a Metoděje až do Velehradu – máme pro vás ochutnávku Cyrilometodějské stezky.

V roce 2013 se Zlínský kraj rozhodl vyzdvihnout odkaz sv. Cyrila a Metoděje v mezinárodním projektu „Evropská Kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje“. Cílem projektu je vytvořit síť regionů, měst, vzdělávacích a výzkumných institucí, propojit významná historická a poutní místa a využít tak společné kulturní dědictví za účelem zvýšení konkurenceschopnosti a atraktivity regionů.

Návrh itineráře tematické cesty „Velká Morava tehdy a dnes“

Tematická cesta „Velká Morava tehdy a dnes“ představuje možnost jedinečné poznání církevních a kulturních souvislostí, která jsou spojena s působením sv. Cyrila a Metoděje na Velké Moravě. Mimo jiné seznamuje návštěvníky s tradičními řemesly, která jsou typická pro toto období. ve spojení s prvkem moderního stylu dnešní doby. Itinerář tak může odpovídat krátkodobému kulturně-poznávacímu pobytu v oblasti značené Cyrilometodějské stezky.

Návštěvník se během pobytu seznámí se vznikem Velké Moravy, tradiční řemeslnou výrobou, a samozřejmě s cílem poutní cesty, národní kulturní památkou – poutním místem Velehrad, které bylo hlavním centrem Velkomoravské říše. Navštívíte také jeden z nejmodernějších kostelů, který byl v roce 2016 dostavěn ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Cílová skupina: Návštěvníci, které lákají kulturně-poznávací aktivity, náboženská tematika, popřípadě jsou sportovně založení.

Délka návštěvy: 3 dny (prodloužený víkend)

Možnosti ubytování:  penzion

Chcete se dozvědět více? Připravili jsme pro vás třídenní program, který vám umožní poznat centrum starobylé slovanské kultury.

Kontaktujte nás – sestavíme vám itinerář na míru.

Na co se můžete těšit?

Zážitkový program na míru

Možnost doprovázených poutí s naším průvodcem

Moravská kuchyně

Několik tipů na výletů v okolí

 

Co můžeme zajistit?

Rezervace ubytovacích zařízení

Výběr a doporučení poutních tras

 Rezervace vybraných restaurací

Půjčení kol

Poptávkový formulář


Souhlasím s obchodními podmínkami a podmínkami uchovávání osobních údajů.