Aleš Rudl

Dendrolog, průvodce po památných a významných stromech Prahy a okolí

Váží si přírody kolem sebe a rád pátrá po nejrůznějších zajímavostech, které jsou s ní spojené. Již několik let mapuje pozoruhodné stromy Prahy a dohledává potřebné historické souvislosti.

S tím souvisí i vznik webu Pražské stromy, kdy se stránka stala krásným průvodcem po památných a významných stromech Prahy a jejího okolí.

Mile rád vám osobně vypoví příběhy krajiny hlavního města a přírodních artefaktů, které si doposud nesou své genius loci. Můžete se například společně vydat za majestátnými památnými stromy, které budí respekt již díky své pradávné minulosti. Rovněž ovocné sady skýtají nejedno překvapení a dostanete se i na místa, o kterých jste určitě před tím ani nikdy neslyšeli.

Pozitivní energii můžeme načerpat během návštěvy některého z přírodních parků, jež jsou místy malebného krajinného rázu, či můžeme společně okusit trochu divočiny v dalších přírodovědně hodnotných lokalitách, kde budete mít oči doslova na stopkách.

MÁME PRO VÁS PŘIPRAVENÝCH NĚKOLIK ZAJÍMAVÝCH TRAS

Provede vás dendrolog, který již několik let mapuje a sbírá historické informace o pražských památných stromech a příběhy s nimi spojené. O tyto informace se s vámi rád podělí.

Nezapomínáme na děti – sestavíme pro ně okruh plný her, které budou zároveň i cestou za poznáním

Myslíme i na seniory, vybereme terén, který není tak náročný a přesto velmi zajímavý

Vícedenní trasy - sledujte naši aktuální nabídku i kalendář akcí

Od dubna do října pro vás plánujeme i vícedenní akce

Okruhy zdoláme i na kole

Ochraňujme stromy, jejich poselství si neseme každý v sobě

 

Nezávazná poptávka