Mája Šrajerová

Průvodkyně Krakow, Osvětim, Wieliczka

Seznamte se s naší sympatickou průvodkyní Májou, která miluje svou práci a kromě průvodcování se věnuje i tlumočení.Projděte se Krakovem s profesionálním průvodcem milujícím město. Nechte se ujat krásou památek nejkrásnějšího polského města s tisíciletou historií.

Jen s námi navštívíte místa a muzea nepřístupná pro průvodce bez licencí. Kromě historie vám paní Mája poví i o historických vztazích mezi Českem a Polskem.

Trasu přizpůsobíme, dle vašeho přání. Doporučujeme navštívit tato místa:
Staré město, Barbakán, Rynek, Mariánská bazilika, bazilika sv. Františka a secesní vitráže Wyspianského, muzeum Podzemí Rynku, Wawel, Wawelská katedrála a hrobky polských králů, budovy Jagellonské univerzity, kaple sv. Leonarda a kaple sv. Adaukta,  chrám sv. Ondřeje, bazilika sv. Františka a secesní vitráže a fresky z XV století, bazilika Božího těla, židovská čtvrt Kazimierz a synagogy, bývalé ghetto, Továrna Oskara Schindlera … a mnohem víc!

Cena za průvodcovské služby závisí od počtu osob ve skupině, sezóny a délky prohlídky. Plán cesty sestavíme dle vašich přání a preferencí.

V PŘÍPADĚ OBJEDNÁNÍ SOUHRNNÉ PROHLÍDKY MUZEA V OSVĚTIMI A KRAKOVA JE CENA ZA PROHLÍDKU KRAKOVA SNÍŽENÁ.

Některé historické památky Krakova lze navštívit s průvodcem zdarma, vybrané objekty se platí zvlášť. Prohlídku Továrny Oskara Schindlera a Podzemí Rynku je nutno předem rezervovat.

Sestavíme vám parádní výlet do Krakowa a okolí. Máme pro vás skvělé tipy na ubytování.

Odpojte se od davů a pojďte objevit Krakow nestandardní trasou!

Upřednostňujeme individuální klienty a menší skupinky

Továrna Oskara Schindlera v Krakově + místa spojená z filmem „Schindlerův seznam.

Pracovna a muzeum vitráží v Krakově- fungující od 19 století dodnes manufaktura vitráží založená krakovskými umělci. Prohlídka s možností stvoření VLASTNÍ VITRÁŽE.

Muzeum podzemí Rynku v Krakově – poutavé vyprávění o historii a vzniku Krakova v raném středověku s ukázkou jedinečné sbírky artefaktů v Evropě.

ŽIovská čtvrť v Krakově- nejstarší ulice a synagogy: Staronová, synagoga pokročilých Židů- Tempel, Synagoga Remuh  se hřbitovem.

Bývalé ghetto v Krakově a tábor KL Plaszow- historie krakovských Židů během II světové války.

Oblíbené trasy klientů

Prohlídka Krakova klasickou královskou trasou – možnost vstupu do všech muzeí

Prohlídka Solného dolu ve Věličce.

Prohlídka bývalého koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau v Osvětimi.

Možnost objednání simultánního tlumočení jednání nebo přednášky.

Nezávazná poptávka