Petr Hirsch

Průvodce - P o U t N í k

Specializuje se na dálkové turistické trasy, poutní cesty a poutě s historickým nebo kulturně-historicko-náboženským přesahem.

Petr se rád se o své zkušenosti podělí i s vámi a bude vám průvodcem na cestách i cestičkách, které pamatují historii vzdálenou třeba i tisíce let.

Pochází ze Dvora Králové nad Labem, tedy předhůří Krkonoš. Zřejmě odtud pramení jeho láska ke kopcům, horám a přírodě samotné. O dálkovou pěší turistiku a putování se zajímá od roku 2009, kdy se prvně dozvěděl o existenci sítě Evropských dálkových turistických tras, značených E1 až E12.

Prvně se po E4 prošel v květnu 2009, kdy se pokusil přejít řecký ostrov Krétu. Za měsíc putování ušel přes 300 km, s náloží přes 30 kg na zádech a bez předchozích výraznějších turistických zkušeností. Rok na to vyrazil pěšky z domova k poutnímu místu v Santiagu de Compostela. Cesta dlouhá 4000 km mu zabrala necelých 7 měsíců. Ovšem to mu nestačilo a pokračoval přes Řím až do Jeruzaléma. Během 31 měsíců ušel více než 16000 km.

K dnešnímu dni má naputováno 25 tis. km a pěšky prošel většinu Evropy. Navštívil celkem 26 států včetně Izraele a Turecka.

Máte zájem o putování s Petrem? Sledujte náš kalendář akcí a nebo, pokud preferujete individuální poutě, nás kontaktujte.

Zajímavosti Petra Hirsche

  • Pravidelně pořádá cestovatelské přednášky o svém 16 000 km výšlapu kolem světa – zajímá vás, kdy se uskuteční další z nich? Sledujte náš kalendář
  • Věnuje se poutním místům a realizaci putování jak na území České republiky, tak ve světě.
  •  Věděli jste, že putovat se dá i „na kolečkách“ –  ani vážná nemoc nemusí být překážkou poutnictví  www.caminonakoleckach.cz

 

Camino na kolečkách

  • Honza Dušek je pacientem s roztroušenou sklerózou na invalidním vozíku na Svatojakubské pouti z Logroňa do Santiaga de Compostely.
  • S Petrem Hirschem a dalšími přáteli se chystá překonat vzdálenost přes 600 km a možná ještě o kousíček dál.
  • Celou jejich pouť můžete podpořit v rámci jejich kampaně na Hithit

Nezávazná poptávka